Poduszka to jeden z podstawowych przedmiotów towarzyszących w życiu każdego dziecka. Często bywa również tak, że z pozoru mała poduszka staje się przyjacielem podczas snu, czy koi pierwsze łzy podczas niepowodzeń życiowych. Jak poduszka wpływa na życie dziecka oraz jaką dobrać poduszkę do wieku? O tym wszystkim opowiadamy w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

W jaki sposób poduszki dekoracyjne dla dziecka wpływają na jego życie?

Dorośli bardzo często marginalizują znaczenie elementu, jakim jest poduszka. Jednakże z perspektywy dziecka taki przedmiot czasami ma ogromne znaczenie. Poduszka dla malucha może stać się najlepszym przyjacielem, który wysłucha monologu. Co więcej, takie przedmioty na przykład poduszki ze zwierzętami mogą uczyć, a także bawić. W świecie nieograniczonej wyobraźni dziecięcej nie brakuje miejsca na różne zabawy. To właśnie wyobraźnia sprawia, że z pozoru zwykła poduszka może być świetną zabawką sprawiającą, że czas zabawy mija bardzo szybko. W kolejnych sekcjach podpowiemy, jak dobrać poduszki dekoracyjne dla dziecka młodszego oraz starszego.

Poduszki dekoracyjne dla dziecka młodszego

Jeżeli nasze dziecko nie ukończyło jeszcze 6 lat, warto postawić na poduszki w spokojnej tonacji i łagodnych kolorach. Należy wręcz unikać elementów o jaskrawych kolorach, ponieważ mogą one powodować rozdrażnienie. Jednakże dla szkrabów powyżej 6 roku życia rodzice mogą już nieco poszerzyć koncepcję. Jednocześnie specjaliści zalecają, aby mimo wszystko dobrać poduszki dekoracyjne dla dziecka do jego wieku oraz aranżacji pokoju.

Poduszki dekoracyjne dla dziecka starszego

Zakup poduszki dla nieco starszych dzieci jest już nieco trudniejszy. Pojawiają się inne wymagania, a także koncepcje. Dla dzieci w wieku 10 lat zalecane są poszewki o ostrzejszych kątach cechujących się bogactwem kolorów. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza poduszki ze zwierzętami. Modne są szczególnie poduszki z żyrafą lub hipopotamem żującymi gumę do żucia.