Odpowiednio wybrane firany są głównym elementem aranżacyjnym w każdej sypialni. W przypadku aranżowania pokoju dziecięcego warto poświęcić równie dużo uwagi. Dzisiaj skupimy się na firankach dla chłopca. Jak je odpowiednio dobrać?

Firanki do pokoju chłopca – jak wybrać?

Zanim w poradniku wskażemy ciekawe aranżacje dla chłopca, warto zastanowić się jakich firanek właściwie szukać. Z pewnością firanki dla chłopca powinny być mocowane za pomocą żabek lub bezpośrednio przy karniszu. Rodzaj montażu powinien być w pierwszej kolejności podyktowany rodzajem karniszu, jaki jest zawieszony z dziecięcym pokoju. Niektóre firanki do pokoju chłopca są całkowicie pozbawione żabek z kółkami. Opcja z żabkami jest zdecydowanie rekomendowana, gdy nasze dziecko jest niemowlęciem lub ma kilka lat i uczy się już chodzić. Wtedy zminimalizujemy ryzyko ściągnięcia firanek przez malca. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko lubi zdzierać tapety czy ciągnąc za firany, nie kupuj zbyt długiego modelu.

Firanki do pokoju chłopca w stylu motoryzacyjnym

Jeśli Twój syn uwielbia bawić się samochodami, to firanki dla chłopca o tematyce motoryzacyjnej będą świetnym wyborem. Koparki, traktory, samochody wyścigowe, maszyny rolnicze – te wszystkie pojazdy znajdziesz na firankach, u wielu producentów. Z pewnością każdy chłopiec, polubi firanki, na których ręcznie namalowane są wzory traktorów czy place budowy. Firanki tego typu z pewnością pobudzą kreatywność dziecka.

Firanki do pokoju chłopca dla miłośnika zwierząt

Wiele dzieci uwielbia oglądać programy przyrodnicze oraz bawić się figurkami zwierząt występujących w dżungli. Jeśli Twoje dziecko również uwielbia zwierzęta lub co chwile prosi Cię, abyś kupił mu czworonożnego przyjaciela, to firanki ze zwierzętami będą strzałem w dziesiątkę. Bez względu na to, jaki gatunek zwierzęcia uwielbia Twój syn, wybierz firanki, które przedstawiają różne gatunki. Dzięki temu pozna nowe gatunki i zwiększy swoją wiedzę. Firanki z namalowanymi pieskami, wprowadzą wiele radości do dziecięcego pokoju.