W pokoju dziecka nie może zabraknąć poduszki dekoracyjnej. Możliwości zastosowania takiego przedmiotu są naprawdę szerokie. Należy przed kupnem pamiętać o kilku detalach, aby wybór był strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy do lektury!

Poduszka dekoracyjna dziecięca – kolorystyka oraz ułożenie

Projektując dziecięcy pokój, należy zwrócić uwagę na paletę kolorów, jaka się w nim zajmuje. Tworząc jednolitą aranżację, zapewnimy sobie wtedy łatwy wybór dodatkowych np. w formie poduszek. Poduszka dekoracyjna dziecięca powinna współgrać z otoczeniem. Dlatego wybieraj symetryczne ustawienie poduszek. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej utrzymać porządek. Najprostszą metodą pozwalającą na utrzymanie porządku jest umieszczenia poduszek według ich wielkości. Z tylu powinny znajdować się największe poduszki, a z przodu te najmniejsze. Po zakupie danej poduszki można zmienić ich wygląd po nałożeniu poszewki. Na uwagę zasługują w szczególności poszewki welurowe. Należy także uważać, aby nie przesadzić z ilością zakupionych poduszek, ponieważ nikt nie lubi się zapadać. Zapadanie się w łóżku jest niezdrowe oraz może wprowadzać w zakłopotanie na przykład gościa, który spontanicznie chce usiąść na łóżku czy wersalce. Z tego względu aranżując pokój najlepiej zastanowić się od razu, ile poduszek zmieści się do pokoju dziecka i w jakim kolorze one powinny być.

Poduszka dekoracyjna dziecięca – nieoczywiste zastosowania

Dziecięce poduszki mogą być wykorzystywane naprawdę na wiele sposobów. Na przykład mogą pełnić funkcję podnóżka. Dzieci uwielbiają wszystkie przedmioty, które są miękkie oraz oferują siedzisko. Duża poduszka na podłodze w kształcie pufy sprawdzi się jako dobre miejsce do zabawy. Zabawa w taki sposób jest dodatkowo o wiele bezpieczeństwa, ponieważ minimalizuje ryzyko uderzenia się lub przewrócenia. Poduszka dekoracyjna dziecięca może pełnić funkcję również wygodnego zagłówka. Takie wykorzystanie poduszki jest częściej spotykane wśród starszych dzieci podczas czytania książek.