Stół w salonie jest dominującym meblem – to właśnie przy nim odpoczywamy po ciężkim dniu, świętujemy z bliskimi czy delektujemy się poranną kawą. Znaczenie ma nie tylko wybór odpowiedniego modelu, lecz także stylizacji. Dzisiaj zajmiemy się drugim aspektem. Jakie obrusy nowoczesne pasują do salonu?

Obrus nowoczesny do salonu

Obrus nowoczesny znajdziemy w wielu wariantach, ponieważ wiele sklepów z tekstyliami i dekoracjami kusi bogatą ofertą. Przed zakupem konkretnego obrusu, warto zastanowić się wcześniej, czego potrzebujemy oraz wziąć kilka innych czynników. Czym się kierować, gdy chcemy zakupić obrus nowoczesny? Każdy obrus na ławę czy stolik znajdujący się w salonie musi mieć odpowiedni rozmiar oraz kształt porywający się z kształtem mebla. Przy wyborze, warto zdecydować się na model, który wykazuje różne właściwości, na przykład plamoodporność. Dzięki temu nasz obrus będzie niezwykle funkcjonalny i nie będziemy musieli go prać po każdym obiedzie. Ostatnią kwestią jest aranżacja. W celu zachowania spójności aranżacyjnej w salonie dobrze jest wybrać obrus, który pasuje do aranżacji wnętrza. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych są dostępne obrusy wykonane z lnu, bawełny oraz poliestru. Obrus nowoczesny wykonany z powyższych materiałów sprawi, że ława czy stolik będzie dobrze się prezentował i aż będzie się chciało wypić przy nim kawy lub zjeść posiłek. Staranny dobór obrusa sprawi również, że stół będzie chroniony przed zabrudzeniami oraz rysami.

Obrus nowoczesny – nasze propozycje

Obrus na ławę może cechować się zarówno minimalizmem, jak i bogatymi zdobieniami. Pamiętaj jednak, że obrus jest jedynie dodatkiem, który nie powinien przyćmić stołu oraz sprawić, że cały salon nie będzie zauważalny. Na rynku mamy do wyboru obrusy gładkie, wzorzyste, haftowane oraz koronkowe. Szukając obrusa, każdy znajdzie coś dla siebie. Obrus nowoczesny gładki wykonane z gładkiej tkaniny w sposób minimalistycznymi wzbogaci przestrzeń. Obrusy wzorzyste są szczególnie polecane do salonów, w których znajdują się już inne wzorzyste tekstylia w postaci firanek czy dywanów.